Tsukasa Umesaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsukasa Umesaki
Të dhënat personale
Emri i plotëTsukasa Umesaki
Data e lindjes (1987-02-23) 23 Shkurt, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2007Oita Trinita
2007Grenoble
2008–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsukasa Umesaki (lindur më 23 Shkurt 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]