Tsuru Morimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsuru Morimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuru Morimoto
Data e lindjes (1970-11-09) 9 Nëntor, 1970 (49 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Nissan FC Ladies
Nikko Securities Dream Ladies
Lazio
Ekipi kombëtar
1994–1995Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Tsuru Morimoto (森本 鶴 Morimoto Tsuru?, lindur më 9 Nëntor 1970) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 4 1
1995 1 0
Gjithsej 5 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]