Tupigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tupigny
Komunë
noform
Pamje nga Tupigny
Vendndodhja
Tupigny is located in Franca
Tupigny
Tupigny
49°57′26″V 3°36′28″L / 49.957222222222°V 3.6077777777778°L / 49.957222222222; 3.6077777777778Koordinatat: 49°57′26″V 3°36′28″L / 49.957222222222°V 3.6077777777778°L / 49.957222222222; 3.6077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.84 km2
Popullsia 352 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02753


Tupigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tupigny ka një popullsi prej 352 banorë dhe sipërfaqe 12.84 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tupigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale