Ugny-le-Gay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ugny-le-Gay
Komunë
noform
Pamje nga Ugny-le-Gay
Vendndodhja
Ugny-le-Gay is located in Franca
Ugny-le-Gay
Ugny-le-Gay
49°39′35″V 3°09′36″L / 49.659722222222°V 3.16°L / 49.659722222222; 3.16Koordinatat: 49°39′35″V 3°09′36″L / 49.659722222222°V 3.16°L / 49.659722222222; 3.16
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 169 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02754


Ugny-le-Gay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ugny-le-Gay ka një popullsi prej 169 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ugny-le-Gay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale