Uilliam i Kembrixhit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Princi Uilliam

Princi Uilliam i Uellsit, KG, FRS (William Arthur Philip Louis of Wales, i lindur më 21 qershor 1982) është djali i madh i Karlit, Princ i Uellsit, dhe Dianës, Princeshë e Uellsit, si dhe nipi i Mbretëreshës Elizabetë II dhe Princit Filip, Dukë i Edinburgut. Ai është i dyti në rend, mbas t’et, me trashëgues fronin e 16 shteteve të pamvaruna, edhe pse banon dhe është më së tepërmi i përfshimë në Britani të Madhe, ma të vjetrën prej këtyre mbretërive.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]