Upper Kalskag, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Upper Kalskag, Alaska
Anglisht : Upper Kalskag, Alaska
qytet
Vendndodhja
Upper Kalskag, Alaska is located in SHBA Alaska
Upper Kalskag, Alaska
Upper Kalskag, Alaska

Koordinatat: 61°32′15″V 160°18′58″P / 61.53750°V 160.31611°P / 61.53750; -160.31611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.7 km2
 •  tokësore 9.8 km2
 •  ujore 0.9 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 210 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi February 13, 1975[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99607
Prefiksi 907
Koordinatat 61° 32′ 15″ Veri

160° 18′ 58″ Perëndim

Upper Kalskag, Alaska (Upper Kalskag, Alaska) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Upper Kalskag, Alaska jetojnë 210 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 10.7 km2 (4.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 12 m (39 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 155. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Upper Kalskag, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale