Urcel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urcel
Komunë
noform
Pamje nga Urcel
Stema_figura
Vendndodhja
Urcel is located in Franca
Urcel
Urcel
49°29′29″V 3°33′29″L / 49.491388888889°V 3.5580555555556°L / 49.491388888889; 3.5580555555556Koordinatat: 49°29′29″V 3°33′29″L / 49.491388888889°V 3.5580555555556°L / 49.491388888889; 3.5580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.2 km2
Popullsia 554 banorë
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02755


Urcel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Urcel ka një popullsi prej 554 banorë dhe sipërfaqe 7.2 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Urcel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale