Urvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Urvillers
Komunë
noform
Pamje nga Urvillers
Vendndodhja
Urvillers is located in Franca
Urvillers
Urvillers
49°47′22″V 3°18′34″L / 49.789444444444°V 3.3094444444444°L / 49.789444444444; 3.3094444444444Koordinatat: 49°47′22″V 3°18′34″L / 49.789444444444°V 3.3094444444444°L / 49.789444444444; 3.3094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.69 km2
Popullsia 621 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02690
INSEE 02756


Urvillers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Urvillers ka një popullsi prej 621 banorë dhe sipërfaqe 13.69 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Urvillers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale