Uwe Rahn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uwe Rahn
Të dhënat personale
Emri i plotëUwe Rahn
Data e lindjes (1962-05-21) 21 Maj, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesMannheim, Gjermania
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980-1988Borussia Mönchengladbach
1988-1990Köln
1990-1991Hertha Berlin
1991-1992Fortuna Düsseldorf
1992-1993Eintracht Frankfurt
1993-1994Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1984–1987Gjermania14(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Uwe Rahn (lindur më 21 Maj 1962) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1984 2 1
1985 7 3
1986 2 1
1987 3 0
Gjithsej 14 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]