Vénérolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vénérolles
Komunë
noform
Pamje nga Vénérolles
Vendndodhja
Vénérolles is located in Franca
Vénérolles
Vénérolles
49°58′57″V 3°38′22″L / 49.9825°V 3.6394444444444°L / 49.9825; 3.6394444444444Koordinatat: 49°58′57″V 3°38′22″L / 49.9825°V 3.6394444444444°L / 49.9825; 3.6394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.89 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02510
INSEE 02779


Vénérolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vénérolles ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 8.89 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vénérolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale