Vézaponin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vézaponin
Komunë
noform
Pamje nga Vézaponin
Vendndodhja
Vézaponin is located in Franca
Vézaponin
Vézaponin
49°27′30″V 3°13′47″L / 49.458333333333°V 3.2297222222222°L / 49.458333333333; 3.2297222222222Koordinatat: 49°27′30″V 3°13′47″L / 49.458333333333°V 3.2297222222222°L / 49.458333333333; 3.2297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.18 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02793


Vézaponin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vézaponin ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 3.18 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vézaponin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale