Valdo Filho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdo Filho
Të dhënat personale
Emri i plotëValdo Filho
Data e lindjes (1964-01-12) 12 Janar, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesSanta Catarina, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983Figueirense
1984-1988Grêmio
1988-1991Benfica
1991-1995Paris Saint-Germain
1995-1997Benfica
1997-1998Nagoya Grampus Eight
1998-1999Cruzeiro
2000Santos
2001Atlético Mineiro
2002Juventude
2003São Caetano
2004Botafogo
Ekipi kombëtar
1987–1993Flag of Brazil.svg Brazili45(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Valdo Filho (lindur më 12 Janar 1964) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 45 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 11 4
1988 6 0
1989 17 0
1990 7 0
1991 0 0
1992 2 0
1993 2 0
Gjithsej 45 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]