Variscourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Variscourt
Komunë
noform
Pamje nga Variscourt
Vendndodhja
Variscourt is located in Franca
Variscourt
Variscourt
49°25′04″V 3°59′08″L / 49.417777777778°V 3.9855555555556°L / 49.417777777778; 3.9855555555556Koordinatat: 49°25′04″V 3°59′08″L / 49.417777777778°V 3.9855555555556°L / 49.417777777778; 3.9855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.56 km2
Popullsia 200 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02761


Variscourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Variscourt ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe 5.56 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Variscourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale