Vassens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vassens
Komunë
noform
Pamje nga Vassens
Vendndodhja
Vassens is located in Franca
Vassens
Vassens
49°28′04″V 3°09′13″L / 49.467777777778°V 3.1536111111111°L / 49.467777777778; 3.1536111111111Koordinatat: 49°28′04″V 3°09′13″L / 49.467777777778°V 3.1536111111111°L / 49.467777777778; 3.1536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.87 km2
Popullsia 175 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02762


Vassens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vassens ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 9.87 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vassens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale