Vasseny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vasseny
Komunë
noform
Pamje nga Vasseny
Vendndodhja
Vasseny is located in Franca
Vasseny
Vasseny
49°21′12″V 3°29′09″L / 49.353333333333°V 3.4858333333333°L / 49.353333333333; 3.4858333333333Koordinatat: 49°21′12″V 3°29′09″L / 49.353333333333°V 3.4858333333333°L / 49.353333333333; 3.4858333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.18 km2
Popullsia 205 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02763


Vasseny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vasseny ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 3.18 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vasseny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale