Vassogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vassogne
Komunë
noform
Pamje nga Vassogne
Vendndodhja
Vassogne is located in Franca
Vassogne
Vassogne
49°25′19″V 3°43′43″L / 49.421944444444°V 3.7286111111111°L / 49.421944444444; 3.7286111111111Koordinatat: 49°25′19″V 3°43′43″L / 49.421944444444°V 3.7286111111111°L / 49.421944444444; 3.7286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.93 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02764


Vassogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vassogne ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 2.93 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vassogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale