Vaucelles-et-Beffecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaucelles-et-Beffecourt
Komunë
noform
Pamje nga Vaucelles-et-Beffecourt
Vendndodhja
Vaucelles-et-Beffecourt is located in Franca
Vaucelles-et-Beffecourt
Vaucelles-et-Beffecourt
49°31′46″V 3°33′19″L / 49.529444444444°V 3.5552777777778°L / 49.529444444444; 3.5552777777778Koordinatat: 49°31′46″V 3°33′19″L / 49.529444444444°V 3.5552777777778°L / 49.529444444444; 3.5552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.03 km2
Popullsia 227 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02765


Vaucelles-et-Beffecourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vaucelles-et-Beffecourt ka një popullsi prej 227 banorë dhe sipërfaqe 4.03 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaucelles-et-Beffecourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale