Vaudesson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaudesson
Komunë
noform
Pamje nga Vaudesson
Vendndodhja
Vaudesson is located in Franca
Vaudesson
Vaudesson
49°28′14″V 3°29′07″L / 49.470555555556°V 3.4852777777778°L / 49.470555555556; 3.4852777777778Koordinatat: 49°28′14″V 3°29′07″L / 49.470555555556°V 3.4852777777778°L / 49.470555555556; 3.4852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.42 km2
Popullsia 261 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02766


Vaudesson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vaudesson ka një popullsi prej 261 banorë dhe sipërfaqe 8.42 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaudesson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale