Vaux-Andigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-Andigny
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-Andigny
Vendndodhja
Vaux-Andigny is located in Franca
Vaux-Andigny
Vaux-Andigny
50°01′23″V 3°30′48″L / 50.023055555556°V 3.5133333333333°L / 50.023055555556; 3.5133333333333Koordinatat: 50°01′23″V 3°30′48″L / 50.023055555556°V 3.5133333333333°L / 50.023055555556; 3.5133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.75 km2
Popullsia 962 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02769


Vaux-Andigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vaux-Andigny ka një popullsi prej 962 banorë dhe sipërfaqe 15.75 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-Andigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale