Vaux-en-Vermandois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-en-Vermandois
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-en-Vermandois
Vendndodhja
Vaux-en-Vermandois is located in Franca
Vaux-en-Vermandois
Vaux-en-Vermandois
49°49′21″V 3°08′23″L / 49.8225°V 3.1397222222222°L / 49.8225; 3.1397222222222Koordinatat: 49°49′21″V 3°08′23″L / 49.8225°V 3.1397222222222°L / 49.8225; 3.1397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.85 km2
Popullsia 130 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02772


Vaux-en-Vermandois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vaux-en-Vermandois ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 3.85 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-en-Vermandois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale