Vauxaillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vauxaillon
Komunë
noform
Pamje nga Vauxaillon
Vendndodhja
Vauxaillon is located in Franca
Vauxaillon
Vauxaillon
49°28′44″V 3°24′30″L / 49.478888888889°V 3.4083333333333°L / 49.478888888889; 3.4083333333333Koordinatat: 49°28′44″V 3°24′30″L / 49.478888888889°V 3.4083333333333°L / 49.478888888889; 3.4083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.77 km2
Popullsia 502 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02768


Vauxaillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vauxaillon ka një popullsi prej 502 banorë dhe sipërfaqe 13.77 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vauxaillon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale