Vauxbuin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vauxbuin
Komunë
noform
Pamje nga Vauxbuin
Vendndodhja
Vauxbuin is located in Franca
Vauxbuin
Vauxbuin
49°21′29″V 3°17′39″L / 49.358055555556°V 3.2941666666667°L / 49.358055555556; 3.2941666666667Koordinatat: 49°21′29″V 3°17′39″L / 49.358055555556°V 3.2941666666667°L / 49.358055555556; 3.2941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5 km2
Popullsia 779 banorë
Dendësia 156 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02770


Vauxbuin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vauxbuin ka një popullsi prej 779 banorë dhe sipërfaqe 5 km², me një dendësi prej 156 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vauxbuin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale