Vauxcéré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vauxcéré
Komunë
noform
Pamje nga Vauxcéré
Vendndodhja
Vauxcéré is located in Franca
Vauxcéré
Vauxcéré
49°20′29″V 3°38′08″L / 49.341388888889°V 3.6355555555556°L / 49.341388888889; 3.6355555555556Koordinatat: 49°20′29″V 3°38′08″L / 49.341388888889°V 3.6355555555556°L / 49.341388888889; 3.6355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.8 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02771


Vauxcéré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vauxcéré ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 5.8 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vauxcéré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale