Vauxrezis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vauxrezis
Komunë
noform
Pamje nga Vauxrezis
Vendndodhja
Vauxrezis is located in Franca
Vauxrezis
Vauxrezis
49°24′49″V 3°16′50″L / 49.413611111111°V 3.2805555555556°L / 49.413611111111; 3.2805555555556Koordinatat: 49°24′49″V 3°16′50″L / 49.413611111111°V 3.2805555555556°L / 49.413611111111; 3.2805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.54 km2
Popullsia 334 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02767


Vauxrezis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vauxrezis ka një popullsi prej 334 banorë dhe sipërfaqe 6.54 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vauxrezis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale