Vauxtin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vauxtin
Komunë
Vendndodhja
Vauxtin is located in Franca
Vauxtin
Vauxtin
49°21′01″V 3°36′12″L / 49.350277777778°V 3.6033333333333°L / 49.350277777778; 3.6033333333333Koordinatat: 49°21′01″V 3°36′12″L / 49.350277777778°V 3.6033333333333°L / 49.350277777778; 3.6033333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.27 km2
Popullsia 47 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02773


Vauxtin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vauxtin ka një popullsi prej 47 banorë dhe sipërfaqe 2.27 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vauxtin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale