Vendelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendelles
Komunë
noform
Pamje nga Vendelles
Vendndodhja
Vendelles is located in Franca
Vendelles
Vendelles
49°54′38″V 3°08′12″L / 49.910555555556°V 3.1366666666667°L / 49.910555555556; 3.1366666666667Koordinatat: 49°54′38″V 3°08′12″L / 49.910555555556°V 3.1366666666667°L / 49.910555555556; 3.1366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.28 km2
Popullsia 109 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02774


Vendelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vendelles ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 5.28 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale