Vendeuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendeuil
Komunë
noform
Pamje nga Vendeuil
Stema_figura
Vendndodhja
Vendeuil is located in Franca
Vendeuil
Vendeuil
49°42′57″V 3°21′06″L / 49.715833333333°V 3.3516666666667°L / 49.715833333333; 3.3516666666667Koordinatat: 49°42′57″V 3°21′06″L / 49.715833333333°V 3.3516666666667°L / 49.715833333333; 3.3516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.45 km2
Popullsia 927 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02775


Vendeuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vendeuil ka një popullsi prej 927 banorë dhe sipërfaqe 14.45 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendeuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale