Vendhuile

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendhuile
Komunë
noform
Pamje nga Vendhuile
Vendndodhja
Vendhuile is located in Franca
Vendhuile
Vendhuile
50°00′37″V 3°12′30″L / 50.010277777778°V 3.2083333333333°L / 50.010277777778; 3.2083333333333Koordinatat: 50°00′37″V 3°12′30″L / 50.010277777778°V 3.2083333333333°L / 50.010277777778; 3.2083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.96 km2
Popullsia 541 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02776


Vendhuile është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vendhuile ka një popullsi prej 541 banorë dhe sipërfaqe 10.96 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendhuile – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale