Vendières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendières
Komunë
noform
Pamje nga Vendières
Vendndodhja
Vendières is located in Franca
Vendières
Vendières
48°52′15″V 3°26′49″L / 48.870833333333°V 3.4469444444444°L / 48.870833333333; 3.4469444444444Koordinatat: 48°52′15″V 3°26′49″L / 48.870833333333°V 3.4469444444444°L / 48.870833333333; 3.4469444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.35 km2
Popullsia 159 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02777


Vendières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vendières ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 12.35 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale