Venizel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Venizel
Komunë
noform
Pamje nga Venizel
Vendndodhja
Venizel is located in Franca
Venizel
Venizel
49°21′56″V 3°23′32″L / 49.365555555556°V 3.3922222222222°L / 49.365555555556; 3.3922222222222Koordinatat: 49°21′56″V 3°23′32″L / 49.365555555556°V 3.3922222222222°L / 49.365555555556; 3.3922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Popullsia 1342 banorë
Dendësia 362 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02780


Venizel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Venizel ka një popullsi prej 1342 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km², me një dendësi prej 362 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Venizel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale