Verdilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verdilly
Komunë
noform
Pamje nga Verdilly
Vendndodhja
Verdilly is located in Franca
Verdilly
Verdilly
49°04′23″V 3°25′26″L / 49.073055555556°V 3.4238888888889°L / 49.073055555556; 3.4238888888889Koordinatat: 49°04′23″V 3°25′26″L / 49.073055555556°V 3.4238888888889°L / 49.073055555556; 3.4238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.1 km2
Popullsia 450 banorë
Dendësia 88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02781


Verdilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Verdilly ka një popullsi prej 450 banorë dhe sipërfaqe 5.1 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verdilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale