Vermand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vermand
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Vermand is located in Franca
Vermand
Vermand
49°52′41″V 3°08′59″L / 49.878055555556°V 3.1497222222222°L / 49.878055555556; 3.1497222222222Koordinatat: 49°52′41″V 3°08′59″L / 49.878055555556°V 3.1497222222222°L / 49.878055555556; 3.1497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.75 km2
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02785
Faqja Zyrtare http://www.vermand.fr


Vermand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vermand ka një popullsi prej 1076 banorë dhe sipërfaqe 15.75 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vermand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale