Verneuil-sous-Coucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verneuil-sous-Coucy
Komunë
noform
Pamje nga Verneuil-sous-Coucy
Vendndodhja
Verneuil-sous-Coucy is located in Franca
Verneuil-sous-Coucy
Verneuil-sous-Coucy
49°32′29″V 3°18′49″L / 49.541388888889°V 3.3136111111111°L / 49.541388888889; 3.3136111111111Koordinatat: 49°32′29″V 3°18′49″L / 49.541388888889°V 3.3136111111111°L / 49.541388888889; 3.3136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.58 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02786


Verneuil-sous-Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Verneuil-sous-Coucy ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 4.58 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verneuil-sous-Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale