Verneuil-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verneuil-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Verneuil-sur-Serre
Vendndodhja
Verneuil-sur-Serre is located in Franca
Verneuil-sur-Serre
Verneuil-sur-Serre
49°39′03″V 3°40′25″L / 49.650833333333°V 3.6736111111111°L / 49.650833333333; 3.6736111111111Koordinatat: 49°39′03″V 3°40′25″L / 49.650833333333°V 3.6736111111111°L / 49.650833333333; 3.6736111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.86 km2
Popullsia 252 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02787


Verneuil-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Verneuil-sur-Serre ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verneuil-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale