Versigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Versigny
Komunë
noform
Pamje nga Versigny
Vendndodhja
Versigny is located in Franca
Versigny
Versigny
49°39′09″V 3°26′07″L / 49.6525°V 3.4352777777778°L / 49.6525; 3.4352777777778Koordinatat: 49°39′09″V 3°26′07″L / 49.6525°V 3.4352777777778°L / 49.6525; 3.4352777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.89 km2
Popullsia 473 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02788


Versigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Versigny ka një popullsi prej 473 banorë dhe sipërfaqe 12.89 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Versigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale