Vesles-et-Caumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesles-et-Caumont
Komunë
noform
Pamje nga Vesles-et-Caumont
Vendndodhja
Vesles-et-Caumont is located in Franca
Vesles-et-Caumont
Vesles-et-Caumont
49°40′12″V 3°47′05″L / 49.67°V 3.7847222222222°L / 49.67; 3.7847222222222Koordinatat: 49°40′12″V 3°47′05″L / 49.67°V 3.7847222222222°L / 49.67; 3.7847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Popullsia 233 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02790


Vesles-et-Caumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vesles-et-Caumont ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 10.34 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vesles-et-Caumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale