Veslud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veslud
Komunë
noform
Pamje nga Veslud
Vendndodhja
Veslud is located in Franca
Veslud
Veslud
49°32′00″V 3°43′57″L / 49.533333333333°V 3.7325°L / 49.533333333333; 3.7325Koordinatat: 49°32′00″V 3°43′57″L / 49.533333333333°V 3.7325°L / 49.533333333333; 3.7325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.13 km2
Popullsia 247 banorë
Dendësia 60 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02840
INSEE 02791


Veslud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Veslud ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 4.13 km², me një dendësi prej 60 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Veslud – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale