Veuilly-la-Poterie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veuilly-la-Poterie
Komunë
noform
Pamje nga Veuilly-la-Poterie
Vendndodhja
Veuilly-la-Poterie is located in Franca
Veuilly-la-Poterie
Veuilly-la-Poterie
49°05′06″V 3°12′44″L / 49.085°V 3.2122222222222°L / 49.085; 3.2122222222222Koordinatat: 49°05′06″V 3°12′44″L / 49.085°V 3.2122222222222°L / 49.085; 3.2122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.54 km2
Popullsia 146 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02792


Veuilly-la-Poterie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Veuilly-la-Poterie ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 7.54 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Veuilly-la-Poterie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale