Vic-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vic-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Vic-sur-Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Vic-sur-Aisne is located in Franca
Vic-sur-Aisne
Vic-sur-Aisne
49°24′20″V 3°06′54″L / 49.405555555556°V 3.115°L / 49.405555555556; 3.115Koordinatat: 49°24′20″V 3°06′54″L / 49.405555555556°V 3.115°L / 49.405555555556; 3.115
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Popullsia 1724 banorë
Dendësia 330 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02795


Vic-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vic-sur-Aisne ka një popullsi prej 1724 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km², me një dendësi prej 330 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vic-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale