Vichel-Nanteuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vichel-Nanteuil
Komunë
noform
Pamje nga Vichel-Nanteuil
Vendndodhja
Vichel-Nanteuil is located in Franca
Vichel-Nanteuil
Vichel-Nanteuil
49°11′16″V 3°17′22″L / 49.187777777778°V 3.2894444444444°L / 49.187777777778; 3.2894444444444Koordinatat: 49°11′16″V 3°17′22″L / 49.187777777778°V 3.2894444444444°L / 49.187777777778; 3.2894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.39 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02796


Vichel-Nanteuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vichel-Nanteuil ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 6.39 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vichel-Nanteuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale