Victor Ferreyra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Victor Ferreyra
Të dhënat personale
Emri i plotëVictor Ferreyra
Data e lindjes (1964-02-24) 24 Shkurt, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesRío Tercero, Argjentina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1988Racing Córdoba
1988-1991San Lorenzo Almagro
1991-1993Dundee United
1993Urawa Reds
1993-1994Belgrano
1994Estudiantes La Plata
1994-1995Talleres Córdoba
1995-1996Argentinos Juniors
1997-1998Douglas Haig
Ekipi kombëtar
1991Argjentina2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Victor Ferreyra (lindur më 24 Shkurt 1964) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1991 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]