Viel-Arcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viel-Arcy
Komunë
noform
Pamje nga Viel-Arcy
Vendndodhja
Viel-Arcy is located in Franca
Viel-Arcy
Viel-Arcy
49°22′47″V 3°37′27″L / 49.379722222222°V 3.6241666666667°L / 49.379722222222; 3.6241666666667Koordinatat: 49°22′47″V 3°37′27″L / 49.379722222222°V 3.6241666666667°L / 49.379722222222; 3.6241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Popullsia 178 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02797


Viel-Arcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Viel-Arcy ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 6.59 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viel-Arcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale