Viels-Maisons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viels-Maisons
Komunë
noform
Pamje nga Viels-Maisons
Vendndodhja
Viels-Maisons is located in Franca
Viels-Maisons
Viels-Maisons
48°53′48″V 3°23′50″L / 48.896666666667°V 3.3972222222222°L / 48.896666666667; 3.3972222222222Koordinatat: 48°53′48″V 3°23′50″L / 48.896666666667°V 3.3972222222222°L / 48.896666666667; 3.3972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.44 km2
Popullsia 1103 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02798


Viels-Maisons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Viels-Maisons ka një popullsi prej 1103 banorë dhe sipërfaqe 21.44 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viels-Maisons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale