Vierzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vierzy
Komunë
noform
Pamje nga Vierzy
Vendndodhja
Vierzy is located in Franca
Vierzy
Vierzy
49°17′24″V 3°17′07″L / 49.29°V 3.2852777777778°L / 49.29; 3.2852777777778Koordinatat: 49°17′24″V 3°17′07″L / 49.29°V 3.2852777777778°L / 49.29; 3.2852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.73 km2
Popullsia 446 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02799


Vierzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vierzy ka një popullsi prej 446 banorë dhe sipërfaqe 12.73 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vierzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale