Viffort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viffort
Komunë
noform
Pamje nga Viffort
Vendndodhja
Viffort is located in Earth
Viffort
Viffort (Earth)
48°57′41″V 3°27′28″L / 48.961388888889°V 3.4577777777778°L / 48.961388888889; 3.4577777777778Koordinatat: 48°57′41″V 3°27′28″L / 48.961388888889°V 3.4577777777778°L / 48.961388888889; 3.4577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.83 km2
Popullsia 327 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02800


Viffort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Viffort ka një popullsi prej 327 banorë dhe sipërfaqe 9.83 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viffort – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale