Vigneux-Hocquet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vigneux-Hocquet
Komunë
noform
Pamje nga Vigneux-Hocquet
Vendndodhja
Vigneux-Hocquet is located in Franca
Vigneux-Hocquet
Vigneux-Hocquet
49°44′23″V 3°59′29″L / 49.739722222222°V 3.9913888888889°L / 49.739722222222; 3.9913888888889Koordinatat: 49°44′23″V 3°59′29″L / 49.739722222222°V 3.9913888888889°L / 49.739722222222; 3.9913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.72 km2
Popullsia 275 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02801


Vigneux-Hocquet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Vigneux-Hocquet ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 13.72 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vigneux-Hocquet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale