Ville-Savoye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ville-Savoye
Komunë
noform
Pamje nga Ville-Savoye
Vendndodhja
Ville-Savoye is located in Franca
Ville-Savoye
Ville-Savoye
49°17′37″V 3°38′24″L / 49.293611111111°V 3.64°L / 49.293611111111; 3.64Koordinatat: 49°17′37″V 3°38′24″L / 49.293611111111°V 3.64°L / 49.293611111111; 3.64
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.64 km2
Popullsia 65 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02817


Ville-Savoye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ville-Savoye ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 2.64 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ville-Savoye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale