Villeneuve-Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-Saint-Germain
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-Saint-Germain
Stema_figura
Vendndodhja
Villeneuve-Saint-Germain is located in Franca
Villeneuve-Saint-Germain
Villeneuve-Saint-Germain
49°22′45″V 3°21′31″L / 49.379166666667°V 3.3586111111111°L / 49.379166666667; 3.3586111111111Koordinatat: 49°22′45″V 3°21′31″L / 49.379166666667°V 3.3586111111111°L / 49.379166666667; 3.3586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Popullsia 2512 banorë
Dendësia 553 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02805


Villeneuve-Saint-Germain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villeneuve-Saint-Germain ka një popullsi prej 2512 banorë dhe sipërfaqe 4.54 km², me një dendësi prej 553 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-Saint-Germain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale