Villeneuve-sur-Fère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villeneuve-sur-Fère
Komunë
noform
Pamje nga Villeneuve-sur-Fère
Vendndodhja
Villeneuve-sur-Fère is located in Franca
Villeneuve-sur-Fère
Villeneuve-sur-Fère
49°10′39″V 3°28′30″L / 49.1775°V 3.475°L / 49.1775; 3.475Koordinatat: 49°10′39″V 3°28′30″L / 49.1775°V 3.475°L / 49.1775; 3.475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Popullsia 262 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02806


Villeneuve-sur-Fère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villeneuve-sur-Fère ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 10.3 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villeneuve-sur-Fère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale