Villequier-Aumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villequier-Aumont
Komunë
noform
Pamje nga Villequier-Aumont
Vendndodhja
Villequier-Aumont is located in Franca
Villequier-Aumont
Villequier-Aumont
49°39′29″V 3°12′25″L / 49.658055555556°V 3.2069444444444°L / 49.658055555556; 3.2069444444444Koordinatat: 49°39′29″V 3°12′25″L / 49.658055555556°V 3.2069444444444°L / 49.658055555556; 3.2069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.34 km2
Popullsia 636 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02807


Villequier-Aumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villequier-Aumont ka një popullsi prej 636 banorë dhe sipërfaqe 12.34 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villequier-Aumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale